Murrizi: nuk proteston populli, por militantët dhe deputetët e PDsë

Deputeti që refuzoi të djegë mandatin e deputetit Myslim Murrizi komenton protestat e fundit të opozitës, dhe i quan revoltë partiake jo popullore. "Protestat janë politike jo revolta popullore", tha ai në studio televizive. "Populli nuk pyet për Bashën dhe Kryemadhin. Fakti që kishte deputetë në pësë pikat e bën këtë protestë politike", tha ai. "Të thonë të vërtetën se kanë ftuar militantë të PDsë në pëse degë të vendit", tha ai.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet