Opozita bllokon votimin e projektrezolutës për rekomandimet e KEsë

Në pritje të aprovimit të projektrezolutës së Qeverisë shqiptare për Rekomandimet e KEsë për Shqipërinë 2018, opozita ka krijuar tensione në sallë. Deputetët kanë bllokuar foltoren duke hedhur banderola, kundër qeverisë së krimit. Pasi Bashës iu ndërpre fjala nga foltorja e Kuvendit, demokratët u ngritën të gjithë në foltore dhe hapën një banderolë me mbishkrimin “Shqipëria si gjithë Europa. Jo qeverisë së krimit dhe dorgës”. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi më pas ka ndërprerë seancën dhe ka dhënë 10 minuta pushim.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet