Parlamenti: Basha njofton protestë në orarin e seancës

Opozita shoqeron më protesta mbledhjen e parlamentit sot në orën 17:00. Demokratët dhe LSI do të mblidhen para parlamentit, në kohën kur mazhoranca jep votën e saj pro buxhetit të këshillit të lartë Gjyqësor dhe të Prokurorisë. Opozita ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama për kapjen e drejtësisë dhe të reformës, ndërsa rivali i tij politik ka bërë të ditur se mazhoranca do të vazhdojë mbledhjet e parlamentit dhe aktivitetin politik dhe pa opozitën. Të dyja partitë kanë ndezur motorët e e fushatës elektorale për vendorët 2019, por njëkohësisht PS është treguar e kujdesshme në përballjet publike më deputetët e opozitës, duke i evituar për momentin.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

1 Komentet

  1. Genti Nela   e Mërkurë 27 Shkurt, 2019

    Ju ngushtua rrypi po ja mer frymën prandaj po bën protest me monaliza se do të futen brënda dhe bën tani për të shpëtuar veten nga burgu