Prokuroria merr në dorë video-përgjimin, do të flasin ekspertët

Vëllai i Ministrit të brendshëm Geron (Agron) Xhafaj ka kallëzur penalisht tre deputetët e Partisë demokratike, Ervin Salianji, Enkelejd Alibeaj dhe këshilltarit ligjor të PD-së, Gazment Bardhi. Video-montazhi, ku Agroni po bën pazare droge me një person që sipas PD-së është bashkëpunëtori i tij, vëllai i ministrit pretendon se është montazh dhe tani fjala u takon ekspertëve ligjorë.Sot prokurorët kanë kërkuar video-përgjimin në zyrat e PDsë, për të verifikuar autenticitetin e tij, pas kallzimit në prokurori, ndërsa Kreu i PDsë ka mbledhur aleatët për të diskutuar në lidhje me atë se çfarë do të bëjë në ditët e ardhshme selia blu.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet