Klevis Balliu. ish deputet i Partisë Demokratike

Propozimi i çuditshëm i Balliut për BEnë: hiqni vizat vetëm për qeverinë

Ish-deputeti Demokrat, Klevis Balliu komenton vendimin e parlamentit te holandez për heqjen e vizave me shqiperibe. Ai propozon qw ky vendim tw ka reaguar pas vendimit të parlamentit të Holandës për heqjen e vizave me vendin tonë.

Në një postim në facebook, Balliu shkruan:

Bashkimi Europian duhet të votojë kundër kërkesës së Hollandës për heqjen e vizave të qytetarëve shqiptarë.

BE nëse do le të votojë për ti hequr vizat qeverisë dhe jo shqiptarëve.

Qytetarët as kanë vjedhur as kanë vrarë as kanë bashkëpunuar me kriminel, as nuk ka vjedhur drejtësinë, as nuk kanë vjedhur demokracinë.

Këto janë përgjegjësi e qeverisë dhe nëse duan le tja heqin vizat Ramës dhe kabinetit të tij por jo shqiptarëve.

Qytetarët, të cilën kanë 28 vite që protestojnë dhe luftojnë për demokraci dhe për liri me thirrjen: ta bëjmë Shqipërinë si gjithë Europa.

Të nderuar Europian nuk është faji i Shqipërisë për këto krime por i kësaj qeverie. Madje mund të them më shumë është faji juaj se sa i shqiptarëve sepse ju e keni mbështetur dhe legjitimuar këtë qeveri anti demokratike.

Ndaj mendoj që është në dinjitetin tuaj të votoni kundër kësaj kërkese të Hollandës, që vjen si pasojë e dështimit të qeverisë shqiptare dhe jo të shqiptarëve.

NDËSHKONI QEVERINË JO SHQIPËRINË

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

1 Komentet

  1. Bledi   e Enjte 25 Prill, 2019

    E ke gabim ore koketrashe. Vizat duhen hequr per ju qe hoqet dore nga deputetlleku dhe tani kerkoni qe te tjeret te jene si ju. Kerkese "Holanda te heqe vizat per ata qe nuk jane me deputete".