Publikohet lista e PD në Shkodër. Garojnë 39 kandidatë për deputetë

Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme listën e kandidatëve për deputetë në qarkun e Shkodrës.

Qarku i Shkodrës, me 11 mandate, ka një numër të madh kandidatësh për deputetë, 39 persona që synojnë të përfaqësojnë PD në zgjedhje.

Më poshtë janë emrat sipas degëve të Qarkut Shkodër:

Dega Shkodër

ARBEN GJURAJ

ARTAN HAXHI

BARDH SPAHIA

BASHKIM RROJI

BENARDETA SYKU

BLENDI GJYLBEGAJ

EMILJANO PJETRI

FLORIAN BJANKU

GRETA BARDELI

HELGA SALLAKU

HELIDON BUSHATI

12.IMELDI SOKOLI

13.IZMIRA ULQINAKU

14.LEDINA MANDIJA

15.LORENC LUKA

16.MARK RUPA

17.NDOC ASHTA

18.NESTI KIRI

19.NEVILA BUSHATI

20.RAMIZ ÇOBAJ

ROMEO GURAKUQI

22.VOLTANA ADEMI

23.XHEMAL BUSHATI

Dega Vau i Dejës

GJOK ULDEDAJ

MARIN TUKAJ

PJETER LLESHI

ZEF HILA

Dega Malësi e Madhe

ALDO GEGA

AUREL MARKAJ

ERMIRA COBAJ

FATBARDH ZEKAJ

RAMADAN LIKA

Dega Pukë

ANTONETA ZAJA

GEZIM VATA

HIL KOLA

LODOVIK HASANI

NDOC FASLIA

PREL GJONI

RROK DODA

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë.

Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës. Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarje finale Kryesisë së Partisë Demokratike. Votimi i konsultimit të anëtarësisë ka përfunduar në Qarkun e Kukësit, Dibrës, Gjirokastrës dhe Beratit.

Procesi po ndiqet nga afër nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, dy nënkryetarët Edi Paloka dhe Edmond Spaho, Sekretari Organizativ Sahit Dollapi dhe Sekretari i Burimeve Njerëzore, Ervin Minarolli.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet