'Rama, i tmerruar nga humbja'/ PD: Zbulohet formulari për të mbledhur vota

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi akuzon kryeministrin Edi Rama se ka nisur përgatitjet për manipulimin e zgjedhjeve parlamentare. Në një postim në “Facebook”, demokrati thotë se Bashkia Fier ka nisur me përgatitjen e një formulari me qëllim mbledhjen e sa më shumë votave që të jetë e munduar.

Sipas tij, socialistët janë të tmerruar nga humbja që do të pësojnë në zgjedhje dhe se pas 25 prillit do të japin llogari për të gjitha abuzimet dhe vjedhjet. “Edi Rama eshte kampion i vjedhjes dhe manipulimit te zgjedhjeve. Motoja e tij, te vjedhim zgjedhjet dhe pastaj vjedhim Shqiperine, eshte ne krye te axhendes se tij. Menjehere pas caktimit te dt se zgjedhjeve parlamentare nga Presidenti i Republikes, Edi Rama dha urdhrin e prere ne çdo Qark Per kryetaret e emeruar hajdutet e Bashkive. Te tmerruar nga urrejtja e qytetareve, te friksuar deri ne palce nga zullumet qe kane bere, te trembur nga humbja e thelle qe i pret, ata e dine mire qe pas 25 Prillit 2021 do te japin llogari deri me nje perpara ligjit per vjedhjet, abuzimet, korrupsionin dhe maskaralleqet e tyre te pa degjuara asnjehere.

Boçi i bën thirrje SPAK që te filloje hetimet ndaj hartuesve formularit dhe organizuesve të këtij krimi politik, siç e quan ish-deputeti. “Kryetari i Bashkise Subashi, abuzues dhe hajdut i pakrahasueshem, mblodhi urgjent drejtuesit e bashkise, punonjesit e administrates deri dhe punonjesit e pastrim gjelberimit dhe me tone te larta u kerkoi qe te fillojne nga puna per te mbledhur vota. te gatshem dhe standart dhe u dhane urdher qe : Çdo drejtues i drejtorive te Bashkise duhet te gjeje 30 votues me nr tel dhe karte ID ta regjistroje dhe te dorezoje formularin te Subashi.

Çdo punonjes i administrates te gjeje 20 votues me nr tel dhe me karte ID. Çdo anetar i KB te emeruar ne 30 Qershor, qe nuk jane pak po 51 koke, duhet te gjej 30 votues te identifikuar. Çdo drejtor institucioni dhe punonjesit e administrates duhet te mbushin formularet me nga 30 votues. Drejtori i Tatimoreve eshte me i avancuari ne kete drejtim, urdheri i tij eshte Duhet qe te regjistrojne bizneset, te fillojne nga kontrollet dhe gjobat, presionet dhe shantazhet duke ju caktuar nr e votave qe do sigurojne per Ramen dhe zonat qe ata do mbulojne.

Drejtori Arjan Fasko i elektrikut duke pasur parasysh nr e larte te punonjesve, specialisteve dhe faturisteve, te gjithe te pajisur me karten e anetaresimit te rilindjes, ca me te mire dhe ca me pahir, por edhe se ka numrin me te larte te tenderave dhe lekeve te vjedhura, si gjithmone me aktivi dhe me arrogance, urdhrin e ka dhene te prere dhe per afat me te shkurter nga te tjeret.”

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet