Itali, Rama takon Gentilionin: në drekë konferenca për shtyp

Kryeministri shqiptar Edi Rama takon sot homologun e tij italian Paolo Gentiloni në Rome, gjatë një turi me vizita që kreu i qeverisë shqiptare ka filluar në Itali. Në orën 13:30 në Villa Doria Pamphilj, Rama dhe Gentiloni do të mbajnë një konferencë për shtyp. Pasditen e së martës kryeministri Rama informoi mbi hapjen e Konsullatës Shqiptare në Milano, ndërsa premtoi çeljen e të tjera stacioneve dinjitoze për shërbimet konsullore në botë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet