Rudina Hajdari: nuk dorëzoj mandatin, sjell risqe

Rudina Hajdari nuk dorëzon mandatin e deputetit. Nuk është mjet për interesin tim vetjak dhe nuk duhet dorëzuar kurrsesi, shprehen Hajdari, pas konsultimeve që ka bërë me të dërguarit e BEsë dhe SHBAsë. Vendimi për dorëzimin e tij është "individual" shprehet Hajdari. Vendimi bazohet në historinë politike të familjes së saj. "Kushtetuta cakton se heqja dorë nga mandati i deputetit është vendim individual, por pavarësisht kësaj nuk e ndjej veten të shkëputur nga grupi parlamentar i PDsë dhe misioni i saj", tha ajo. Vendimi kolektiv i demokratëve ka shumë risqe.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

12 Komentet

 1. Luli Luigi   e Martë 26 Shkurt, 2019

  TE LUMET bane per politik

 2. Agron Luka   e Hënë 25 Shkurt, 2019

  Ashtu ia ka ngarkue misionin Berisha me Bashën, edhe Bylykbashi e gjen të legjitimuar...

 3. Gezim Hoxha   e Hënë 25 Shkurt, 2019

  Kur kalamajt meren per te rritur

 4. Vjollca Dauti   e Hënë 25 Shkurt, 2019

  Rudina Hajdari demokratet e vertet keshtu veprojne Kto deputetet demokrat qe u plaken ne parlament te marrin pak shembullin tend se duhet me mesu prej te rinjeve se atyne ju asht plak truni e nuk din ma ca bajne veç jane tu e çu popullin perdit e ma shume ne gremine ty bravo

 5. Bardhi Albania Shijak  e Hënë 25 Shkurt, 2019

  Spo marim vesh realitetin nuk po dime gje cfare loje po luajne politika gjykatat pruokoria Ketu eshte bere kasaphane Vjedhin te gjithe Bam taksat Bam droga Bam koncesionet Populli thjesht shikon teater

 6. Fadil Brahaj   e Hënë 25 Shkurt, 2019

  Mos e korit varrin e Babes tan oqike e keqe.

 7. toni  e Hënë 25 Shkurt, 2019

  se mos ka shume ne dore kjo

 8. artan mali  e Hënë 25 Shkurt, 2019

  Rudines i takon ta tregoje veten... le ti tregoje atyre cilimijve se demokratet e vertete me integritet jane po aty!

 9. turi  e Hënë 25 Shkurt, 2019

  avash avash po e tregon veten