Ilir Meta, President

Sulmet kundër Assad, Shqipëria në krah të bombardimeve

"Mbështesim ndërhyrjen ushtarake të SHBA-së, Francës dhe Britanisë ndaj arsenalit kimik të regjimit kriminal të Asadit. Jemi në krah të aleatëve tanë dhe mbështesim vendosmërinë e Presidentit Trump në mbrojtje të jetëve të njerëzve, të të drejtave të njeriut dhe të çdo veprimi i cili jo vetëm ndëshkon akte barbare, por krijon më shumë siguri dhe stabilitet në mbarë botën," përfundon deklarata për shtyp.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet