Protesta e 9të kombëtare pritet të mbahet sot nga opozita

''Toyota Aaris'', Basha pritet të merret në pyetje nga Prokuroria

Pasi Ministria e drejtësisë i kaloi letër porosinë e belgëve për të marrë në pyetje dhjetë shtetas shqiptarë, ndër ta dhe kryedemokrati Lulzim Basha, sot pritet vendimi i gjykatës. Basha pritet të merret në pyetje nga Prokuroria e krimeve të rënda, për dosjen "Toyota Auris". Hetimi për "Toyota Auris" ku u sollën nga Belgjika 3 milion Euro po kryehen edhe në Shqipëri. Për këtë proçedim kanë janë arrestuar 4 persona dhe janë shpallur në kërkim kushërinjtë, Alfred dhe Vladimir Vladi. Seanca është duke u zhvilluar tek Krimet e Rënda e drejtuar nga Luan Hasnezirin.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet