Vazhdojnë negociatat për ministritë, javën tjetër vendoset për Aleancën

Ndërsa Aleanca ende nuk ka firmosur për koalicionin e ri, çfarë do të thotë se ende nuk janë caktuar emrat për postet ministrore, kreu i LSIsë Ilir Meta nuk do ta mendojë se zgjedhjet mund të bëhen pa opozitën. Ai është dakord me disa shqetësime të opozitës, por me disa të tjera jo. "Nuk dua të mendoj zgjedhje pa opozitën, i prirur të kuptoj shqetësimet e tyre, si kanabisi, dekriminalizimi, LSI ka qenë e qartë sepse janë probleme shqetësuese me të cilat duhet të ballafaqohemi", tha Meta, i cili ndërkohë ka hedhur sytë nga takimi i radhës që vjen me aletatin e tij në PS dhe pse jo, mbase mund të takohen dhe me opozitën.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet