Vizita e parë si kryeministër i Kosovës, Albin Kurti nesër në Tiranë

Albin Kurti do të vizitojë nesër për herë të parë Tiranën si kryeministër i Kosovës.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë takim me Kryeministrin Edi Rama.

Sipas axhendës zyrtare në orën 08:50 në Pallatin e Brigadave do të zhvillohet Ceremoniali i Mirëseardhjes për Kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Në orën 09.00 do të mbahet takimi ndërmjet dy Kryeministrave. Në orën 09.25 do të ketë një mëngjes pune mes dy delegacioneve dhe në ora 10:10 do të ketë Konferencë të përbashkët për Shtyp.

Gjithashtu Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë takime edhe me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, Presidentin e Republikës, Ilir Meta, Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

1 Komentet

  1. Selami Jenishehri- Deputet   e Hënë 10 Shkurt, 2020

    Ai duhej te pritej edhe nga KUVENDI I SHQIPERISE ne PARLAMENT ne Seancen Plenare te se Merkurres -se asht personalitet i madh i SHPIRTIT VERTET SHQIPTAR