Zvicra sot me të drejt është shtëpia e dytë e shqiptarëve

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, uroi shtetin e Zvicrës në Ditën Nacionale. Haradinaj tha se Zvicra ka qenë strehë e shqiptareve dhe me të drejt sot është shtëpia e tyre e dytë. “Në Ditën Nacionale të Zvicrës, shpreh urimet më të përzemërta për këtë vend mik. Shteti Zviceran ka qenë strehë e qindra shqiptarëve në kohë të vështira historike dhe sot me të drejtë vazhdon të jetë shtëpia e dytë e shumë bashkatdhetarëve tanë. Në rrugëtimin tonë si shtet, Zvicra e ka përkrahur fuqishëm Kosovën në të gjitha proceset shtetndërtuese, dhe ne jemi me fat që kemi aleatë të tillë./KosovaPress/

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet