Google zbulon binjakun e sistemit tonë diellor

Google ka zbuluar një sistem tjetër diellor i cili është identik me sistemin tonë diellor. Lajmi është njoftuar nga NASA. Ky sistem është i formuar nga tetë planetë që rrotullohen rreth yllit Kepler-90, dhe ndodhet larg 2 545 vite dritë larg Tokës. Të dhënat rreth sistemit të ri janë mbledhur nga teleskopi Kepler. Është hera e parë që zbulohet një sistem diellor kaq i ngjashëm me sistemin tone.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet