Në Gusht, tërmete shkatërruese deri në 9.8 ballë

Planeti X po vërtitet me orbitën e tokës në të njëjtën kohë

Planeti i një tjetër sistemi diellor ka arritur të hyjë në rrotullimin e tokës, gjë e cila do të sjellë tërmete dhe cuname shkatërruese nga muaji tjetër deri në fund të gushtit. Kërkuesi David Meades, thekson se Toka do të përballet me planetin X, i cili mund të sjellë shkatërrim dhe vrasje në masë.

Siç bën të ditur një e përditshme britanike, shkencëtarët e konspiracionit besojnë se impakti do të sjellë provokimin e dhjetëra tërmeteve me një magnitudë më të madhe se 9 gradë të shkallës Rihter. Lëkundjet e forta do të shkaktojnë tërmete dhe cuname shkatërruese, nga ku mendohet se do të mund të mbijetojë vetëm 50 për qind e popullsisë së botës.

“Jemi në rrezik. Koha po ndryshon për shkak të lidhjes tepër të fortë elektromagnetike mes dy planetëve dhe kjo mund të çojë në ngjarje shkatërruese për planetin tonë”, ka thënë profesor Meades.

Author

Shkruaj një koment

3 Komentet

  1. james patern   e Mërkurë 17 Maj, 2017

    rrufeja ne nevojtore nuk bie , mos I kan bo gabim llogarit ata rrushat

  2. Xhabir Zejnuni   e Martë 16 Maj, 2017

    Hermes. Sa lajm te mire qe na dhate. Mire se erdhe NIBIRU'. Ka 3600 vite qe po te presim. Uroj qe te mos jesh nga ana e kundert e diellit kur te na vizitosh (.....)!

  3. Jonuz Lama   e Martë 16 Maj, 2017

    Te ne nuk vjen kot skan than se han dreqi gjan e vet hahaha