Avarmaet fiton etapën e pestë të turit të Francës

Greg Van Avarmaaet, është fituesi i etapës së pestë të turit të Francës. Belgu përshkoi i pari 216 km ndërmjet Limoges-Le Liorian. Për belgun e BMC racing, kjo ishte fitorja e 29 në karrierë. Pas tij u renditën, bashkombasi i tij Thomas De Gendt, polaku Rafal Majka dhe spanjolli Joaquim Rodriguez. Ndërkohë në renditjen e përgjithshme, Avarmaet ka parakaluar slovakun Peter Sagan.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet