Champions League: Monaco-Juventus 0-2

Higuain tërheq bardhezijtë në gjysmëfinalen e parë: Cardiff tani është më afër

Në takimin e dytë të gjysmefinales së parë në Champions, një Juventus e madhe kalon në Montecarlo për 2-0 dhe sheh më afër finalen në Cardiff. Kundër Monaco skuadra e Allegrit kalon falë një dopjete të Higuain, që zhbllokon ndeshjen në të 29' pas një pasimi të Dani Alves. Dyfishimi vjen në pjesën e dytë, në të 59', kur Higuain kalon Subasic me një të majtë në fluturim. Pas gjashtë ditesh kthimi në Torino.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet