Champions Real-Atletico, Simeone: Tifozët tanë do jenë krenarë!

Në prag të ndeshjes së parë me Real në Champions, Simeone karikon lojtarët e vet. ''Dua një skuadër ultrasish të Atletico. Kundër Realit do të jetë e vështirë. Të shënosh një gol në Bernabeu do jetë shumë e rëndësishme, duke shikuar që ndeshjen e dytë e luajm në shtëpi. Nuk e imagjinoj rezultatin e ndeshjes", tha shtuar. ''Kam të njëjtë ndjesi që kam patur gjithmonë në çdo ndeshje, ndjej përgjegjësinë ndaj njerëzve e klubit. Po nuk ndryshon nëse luajmë kundër Real ose Las Palmas", ka vijuar Simeone. Real-Atletico do jetë një përsëritje e finales së Championsit vitin e kaluar në Milano. Real ka fituar dhe ndeshjet e fundit të dyfishta në 1/4 të 2015. ''Nesër do të ndeshen dy skuadra të rëndësishme dhe kur luan disa ndeshje do të ketë gjithmonë vështirësi'', ka nënvizuar Simeone.

Author

Shkruaj një koment

0 Komentet