Dëmtohet Abrashi, humb ndeshjen Shqipëri-Spanjë

Ndeshja Shqipëri-Spanjë po pritet me padurim nga tifozët kuq e zi. Por kombëtarja shqiptare ka berë ndryshime në formacionin e lojtarëve që do të jenë pjesë e ndeshjes. Abrashi konfirmoi se për shkak të dëmtimeve nuk do të jetë pjesë e skuadrës. Mesfushori theksoi se për 4 javë i duhet të largohet nga fusha e futbollit pasi u dëmua në këmbë në Bundesligën gjermane. Kjo mungesë i ka shtuar më shumë shqetësimet trajnerit Panuci. Kuqezinjtë do të përballen me dy ekipe mjaft të forta muajin që vjen duke nisur me Spanjën, dhe më pas me Italinë në “Elbasan Arena”

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet