Euro 2016, Irlanda-Suedi 1-1: gol i Hoolahan dhe autogol Clark

Në Stade de France skuadra e Ibra-s zgjohet vetëm pas disavantazhit

Fillon me një barazim të vuajtur Europiani i Irlandes e Suedis në Grupin E, i njëjti i Italisë. Në Stade de France përfundon 1-1. Në pjesën e parë Irlanda luan më mirë ndërsa Hendrick gjen traversen, pastaj në pjesen e dytë Hoolahan zhbllokon ndeshjen në të 48'. Golin e barazimit suedez e firmos në të 71' Clark me një autogol me kokë gjatë një goditje-kros të Ibrahimovic.

Author

Shkruaj një koment

0 Komentet