Euro 2016, Portugali-Islandë 1-1: Bjarnason i përgjigjet Nanit

Cristiano Ronaldo nuk shkëlqen: portugezët nuk arrijnë të shkojnë më shumë se barazim

Të gjithë presin Cristiano Ronaldo. Por ylli i Real Madrit-it nuk shkëlqen në të paren e Euro 2016 e Portugalia nuk shkon më shumë se 1-1 në Saint-Etienne kundër debutueses Islanda. Skuadra e Fernando Santos dominon dhe kalon edhe në avanatazh fal Nani-t, por nuk arrinë të mbyllë ndeshjen dhe pas golit të barazimit të Bjarnason nuk ka konkretizimin për të finalizuar rastet e prodhuara. Kështu në grupin F kemi një kryesuese të vetëm me 3 pikë, Hungaria që pasdite ka mundur duke bërë surprizen Austrinë. Potugalia duhet të ndjekë me vetëm një pikë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet