Euro 2016, festa De Biasi. Shqipëria, kualifikim historik

Tekniku italian dërgon skuadren shqiptare direkt në Europian duke arritur vendin e dytë në grupë

Hermesnews - Në ndeshjen e fundit të Grupit I Shqipëria mundë 3-0 Armenin në transfertë dhe siguron kualifikimin e parë historik në Euro 2016 duke e mbyllur në vendin e dytë pas Portugalisë. I dhuron suksesin të besuarve të De Biasi-t autogoli i Hovhannisyani-t dhe golat e Xhimishiti-t e Sadiku-t. Ështe festë e madhe në fishkëllimen finale në Yerevan: De Biasi siguron me Shqiperine kualifikimin historik në fazen finale të Europianit në Francë pas Portugalisë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet