Euro 2016: Turqi-Kroaci 0-1. Modriç vendimtar

Mesfushori i Real Madrit-it mund turqit me një të djathtë në fluturim nga jashtë zone

Në ndeshjen e parë të Grupit D të Euro 2016, Kroacia kalon Turqinë dhe fluturon në krye të grupit. Në Parco të Principi të Parisit përfundon 1 - 0 për kombëtaren e Cacic, që kalon falë të djathtes në fluturim të Modric në të 41'. Turqit janë në ndeshje deri në përfundim, edhe pse Kroacia ka shum mundësi për të dyfishuar. Srna (në goditje dënimi) e Perisic (me kokë) godasin traversen në të 52' e 72'.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet