Lewis Hamilton rikthehet frikshëm në Spanjë

Hamilton rikthehet frikshëm, duke fituar pole position në Çmimin e Madh të Spanjës. Një rikthim prej kampioni i britanikut, që theu të gjitha rekordet e kësaj fundjave dhe i dha një sinjal shokut të tij të skuadrës Nico Rosberg, se ai është kampioni në fuqi.

Ka qenë një pasdite shumë e luftuar ajo në pistën e Barcelonës, ku Rosberg zbriti si triumfator me 4 gara radhazi të fituara, si edhe 2 pole position në garat e fundit. Dhe ishte pikërisht Rosberg ai që vendosi kohën më të mirë në sesionin e parë kualifikues, ndërsa që në këtë sesion u kuptua se ndjkësit e Mercedes do të ishin makinat Red Bull. Me Verstappen skuadra austriake arriti të vendoste kohën e tretë më të mirë në sesionin e parë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet