Liga e Kampionëve: Chelsea Barcelona 1-1, Messi shpëton katalanasit

Ndeshja spektakolare mes Chelsea e Barcelonës, u mbyll në rezultatin final barazim 1-1.Pas disa tentativash ishte minuta e 62 që shënoi avantazhin e Chelsea nga braziliani Wilian. Por nuk vonoi shumë as goditja e Messit i cili e çoi në barazim ndeshjen. Takimi u mbyll me rezultatin final 1-1 pavarsisht tentativave te dy skuadrave për nje tjetër gol.

Gjermanët kanë rrahur turqit e Besiktas 5-0 në shtëpi. Ndeshja që në krye nisi keq për turqit pasi kroati Vida u përjashtua nga loja me karton të kuq. Ndeshja me 10 lojtarë nuk qe aspak poitive për Besiktas. Muller kryesoi, Coman dhe Lewandowski e cuan rezultatin ne 5 me 0.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet