Shqiptarët revoltohen, arbitri gjerman mbyll Facebook

Kanë arritur deri aty sa e kanë detyruar albitrin e ndeshjes mbrëmë të mbyll account-in e tij në facebook. Pasi Shqipëria humbi në ndeshjen me Izraelin, tifozët shqiptarë nuk e kanë kapërdirë lehtë humbjen 0 - 3 në shtëpi përballë Izraelit, dhe për ta fajtori kryesor është padyshim arbitri gjerman, Deniz Ajtekin. Menjëherë pas ndeshjes një dyndje komentesh ofenduese janë postuar në faqen e Facebook-ut të gjyqtarit, i cili menjëherë më pas e çaktivizoi atë. Shqiptarët janë futur edhe në faqen personale të albitrit në Wikipedia dhe kanë reduktuar materialin e tij.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet