10 qytetet më të vizituara në 2017 sipas Instagramit

Instagram ka publikuar listën e qyteteve më të vizituara për vitin 2017, bazuar në të dhënat e mbledhura nga 1 janari 2017 dhe 17 nëntor 2017. Sa qytete prej tyre keni viziuar?

10.Barcelona, nga arkitektura e Gaudit në lagjen dramatike gotike, ka një atraksion të madh për foto instagrami.

9.Stambolli ka qenë në qendër të Instagram-it gjatë 12 muajve të fundit.

8.Metropoli i Indonezisë, me zhvillime luksoze ndërthurur me arkitekturë historike koloniale e bën atë një vend të preferuar për tu vizituar.

7.Me pamje dramatike dhe me mot me borë, Shën Petersburg është një vend i mrekullueshëm gjatë dimrit.

6.Plazhet, vargjet e thyer malore dhe shkretëtirat, Los Angeles ka atë që duhet për të qenë një qytet i preferuar sipas Instagram.

5.Nuk bëhet më bukur se në Paris, ku çdo rrugë është një mundësi për fotografi. Paris është ndërtuar për të qenë një qytet Instagrami.

4.Nga katedralja e saj e bukur në Parkun e Ibirapuera, kryeqyteti i Brazilit ka shumë për të ofruar vizualisht.

3.Londra është një qytet kinematografik, me arkitekturë historike, rrugë me kalldrëm dhe një numër ndërtesash që mahnisin turistët.

2.Moska, ideale për ditët e dimrit.

1.New York mbetet New York, i pakrahasueshëm me asnjë qytet tjetër. Ka njëmijë e një mundësi për foto istagrami.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet