Gjërat më të mira për të parë, bërë dhe për të ngrënë në Indonezi

Para se të shkoni kudo, është mirë të shikoni pamjet e rekomanduara për të parë aktivitetet që duhet patjetër t'i bëni. Në një farë mënyre kështu do të keni mundësi të krijoni një itinerar para se të shkoni jashtë. Në Indonezi ka kaq shumë ishuj për të vizituar, kaq shumë përvoja të ndryshme për ti jetuar, apo ushqime të veçanta, sa duhet patjetër të lexoni këtë artikull nëse këni plan të udhëtoni atje. Por jo vetëm për ata që do vizitojnë Indonezinë, ky artikull vlen edhe për pjesën tjetër, për të njohur vendet e vecanta, pamjet mahnitëse dhe absolutisht për të githë të apasionuarit pas të ngrënit, receta vërtet fantastike.

Indonezia është e përbërë nga ishuj të shumtë vullkanikë, duke përfshirë ishujt Gili: Gili Trawangan, Gili Meno dhe Gili Air. Gili Trawangan, në veçanti, është mjaft i pëlqyeshëm nga udhëtarët dhe pushuesit, për plazhet me rërë të bardhë, shkëmbinj nënujorë të koraleve dhe zbulimet e breshkave të detit. Një udhëtim në një nga këto ishuj, është shumë e rekomanduar.

Udhëtimi me varkë prej 30 minutash nga territori i Lombokut. Ky qytet në ishullin e Bali përmban pemë oriz me taraca, të cilat duken si një parajsë e lashtë tropikale dhe të vendosura në mesin e tyre janë pyjet e palmave, tempujt hindu. Aty përfshihet vendi i lashtë dhe i shenjtë të Goa Gajah, ose Shpella Elefant, e cila është e gdhendur me modele në pjesën e jashtme dhe ka një kapelë guri që i ruan gojët e shpellave. Këto pamje janë piktoreske të kartolinës që do të keni në udhëtimin në Indonezi.

Gjërat që duhen bërë: Këto tempujt hindu të tmerrshëm datojnë në shekullin e 9. Vizita në tempuj ofron një pasuri të të mësuarit rreth disa perëndive indoneziane, duke parë arkitekturën madhështore duke përfshirë mandalat tradicionale dhe duke fituar njohuri historike. Për të ndryshuar pak natyrën e udhëtimit, një vizitë në parkun e ujit kurrë nuk do të shkojë keq.

Gjërat për të ngrënë: Bazuar në vetëm bimët dhe erëzat më të freskëta, ushqimi indonezian është kaq i shijshëm dhe i shijshëm sa që nuk do të dëshirosh kurrë të largohesh. Këtu është një përmbledhje e disa prej pjatave më tradicionale që duhet të shijoni në Indonezi. Indonezi Sate: pulë me salcë soje e ëmbël mbi një skarë jashtëzakonisht të nxehtë me qymyr druri. Ikan Bakar: peshk i pjekur në skarë me flutura, i gatuar mbi një zjarr me qymyr në një salcë marinade sambal. Shërbyer me oriz është e shëndetshme, e ngrohtë dhe me shumë aromë. Ayam Goreng: pule gatuar me hudhra, pastaj i skuqur mirë.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet