Ku duhet të udhëtoni në 2018, sipas shenjës suaj të horoskopit

Për t'ju ofruar frymëzim për të udhëtuar, Ampersand Travel ka zbuluar destinacionet më të mira të pushimeve sipas shenjën suaj të horoskopit. Duke analizuar tiparet dhe interesat e 12 shenjave, ata kanë krahasuar çdo zodiak me destinacionin e tyre të përsosur të udhëtimit. Hidhni një sy për të parë se ku do t'ju çojë shenja juaj këtë vit.

Ujori (20 Janar-18 Shkurt) - Japoni. Njerëzit nën këtë shenjë yje janë natyrisht kurioz, kështu që do të vlerësojmë të eksplorojmë një kulturë të re dhe unike.

Peshqit (10 shkurt - 20 mars) - Ekuador. Nëse ditëlindja juaj bie nën shenjën Peshqit, atëherë Ekuadori është destinacioni i përsosur për ju në vitin 2018. Njerëzit me këtë zodiak konsiderohen si njerëz me shumë imagjinatë dhe dhembshuri, kështu që peizazhet e pasura dhe të bukura dhe vendasit miqësorë të këtij vendi janë një përshtatje e mirë me këtë shenjë.

Dashi (21 Mars-19 Prill) -Arizona - SHBA. Njerëzit me shenjë horoskopi Dashi duhet të shkojnë në SHBA në vitin 2018. Duke qenë aventureske dhe të gjithanshme, do të duan gjithashtu gamën e madhe të aventurave të ndryshme që ofrohen në këtë vend të gjerë.

Demi (20 prill-20 maj) - Tajlandë. Njerëzit me shenjë horoskopi Demi, do ta adhurojnë veçanërisht këtë vend për shkak të natyrës së tyre të shthurur.

Binjakët (21 maj-20 qershor) - Singapor. Duke qenë shumë të adaptueshëm, njerëzit e kësaj shenje yjesh do të gëzojnë gjithashtu duke provuar ushqimet dhe aktivitetet e reja.

Gaforrja (21 qershor-22 korrik) - Itali. Ata me shenjën zodiakut të Gaforres duhet të rezervojnë një fluturim në Itali. Ata janë të njohur të jenë krijues, emocional dhe artistik, kështu që Italia do t'i përshtatet mrekullisht sensibilitetit të tyre.

Luani (23 korrik-22 gusht) - Australi. Ky vend i madh ofron shumë aktivitete zbavitëse për të nxjerrë energjitë e tyre, nga udhëtimet e xhunglave në sportet e ujit.

Virgjëresha (23 gusht-22 shtator) - Angli. Modeste, të besueshme dhe inteligjente, Virgjëreshat do të gëzojnë veçanërisht qytetet universitare të Oksfordit dhe Kembrixhit.

Peshorja (23 shtator - 22 tetor) - Maldivet. Kjo shenjë është romantike ddhe do të dojë plazhet mahnitëse të këij destinacioni të mrekullueshëm.

Akrepi (23 tetor-21 tetor) - Danimarkë. Akrepat duhet të shkojnë në Danimarkë në vitin 2018. Meqenëse janë të sinqertë, ky vend është i përsosur për ta.

Shigjetari (22 nëntor-21 dhjetor) - Indi. Zgjedhja më e mirë e udhëtimit për shigjetarin në 2018 është India.

Bricjapi (22 Janar 19 Janar) - Kinë. A je Bricjap? Prenoto udhëtimin në Kinë! Ky është vendi i përshtatshëm për Bricjapin e vetëdisiplinuar dhe të mençur, i cili do ta dojë kulturën, historinë dhe filozofinë kineze.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet