Vendet të bukura për të kaluar natën e Vitit të Ri

Tashmë ka nisur numërimi mbrapsht për ardhjen e vitit të ri. Në shumë qytete të botës nata e ndërrimit të viteve është një spektakël i vërtetë me fishekzjarre. Këtu është lista e qyteteve që çmendin botën me festimet e tyre mahnitëse.

1. Sydney

Sydney, Australi. Shfaqja kryesore e fishekzjarreve zhvillohet në Harbourin e Sidneit me Shtëpinë e Operës dhe Ura e Harbour që ofron një sfond spektakolar. Ishujt në port ose parqet miqësore familjare në të dyja anët ofrojnë pamje të mrekullueshme. Një bonus për Sydney: vera ka filluar atje, dhe ju gjithashtu mund të përfitoni nga plazhet e qytetit, duke përfshirë Manly, Bondi dhe Bronte.

2. Hong Kong

Fishekzjarret që ndriçojnë Victoria Harbour janë mahnitëse.

3. Bangkok

Bangkok është një vend perfekt për të festuar natën e vitit të ri nëse ju pëlqen turma, zhurma dhe zbavitje. CentralWorld Plaza është një nga pikat kryesore ku njerëzit mblidhen për festimet. Një vend tjetër i mbledhjes popullore është zona tregtare dhe argëtuese Asiatique përgjatë lumit Chao Phraya.

4. Dubai

Burj Khalifa në Dubai mban rekordin për ndërtesën më të lartë të botës dhe turmat mblidhen aty për të mirëpritur një vit të ri me një shfaqje të mahnitshme të fishekzjarreve. Jo shumë larg, Burj Plaza është më i qetë dhe më popullor me familjet.

5. Moska

Sheshi i Kuq Historik në Moskë një nga mjediset më të ftohta, por gjithashtu një nga vendet më tërheqëse për një shfaqje të fishekzjarreve të Vitit të Ri.

6. Cape Town

Cape Town është një nga qytetet më të bukura në Afrikë. Fishekzjarret e Vitit të Ri e bëjnë atë edhe më spektakolar.

8. Rio de Janeiro

Nëse doni të festoni vitin e ri me rreth 2 milionë njerëz të tjerë në një vendpushim të ngrohtë në plazh, drejtohuni në Rio de Janeiro. Rio Times thotë se tubimi kryesor në Copacabana Beach do të shfaqë një sërë aktesh muzikore, përfshirë orkestrën simfonike braziliane, e cila do të luajë gjatë fishekzjarreve.Nëse doni të festoni në stilin klasik Rio, bëni një vizitë në Jobi Bar.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet