Baden-Württemberg. Zbuloni gjermaninë këtë verë !

Për të gjithë ata që duan të shëtisin në ajër të pastër, Gjermania është vendi ideal për ta bërë. Vendi ofron shumë aktivitete që mund të të zhysin në aventurat e natyrës. Mbi të gjitha në Baden Württemberg, një prej 16 shteteve federale të Gjermanisë. Të gjitha dashamirësit e shëtitjeve në natyrë, ekskursioneve, mountain bike, ngjitjeve në mal, do të gjejnë çfarë ju pëlqen. Ky është vendi ideal për ata që kërkojnë pushime të relaksuara, në kontakt të ngushtë me natyrën. Parqe dhe rezervuare të mbrojtura, oaze klimaterikë, ferma të humbura në mes të gjelbërimit, struktura në bioarkitekture, hotele dhe ristorante bio. Në Baden Württemberg e cila ndodhet në pjesën jugore të gjermanisë, do të gjeni Pyllin e zi, zonë legjendare, me liqene, për ata që i duan pushimet jashtë. Pastaj nëse doni mund të zbulonin Mainau, një ishull i mrekullueshëm ku lejohet të shkosh vetëm në këmbë për të mbrojtur biodivesitetin e mrekullueshëm. Osë një shëtitje e mirë në Bad Mergentheim, lokalitet termal prej ku mund të vizitosh komplet luginën, Taubertal.

Author
Hermes News

Redaksia

Shkruaj një koment

0 Komentet